Dijital Ajanslar

Clubhouse, dünya genelinde tam 8 milyon indirilme sayısında…

Kısa sürede hayatımıza giriş yapan ve beklenmedik bir şekilde başarı rekorları kıran Clubhouse, mobil içgörünün yanı sıra analiz firması olarak App Annie’ye oran ile dünya üzerinde ortalama olarak 8 milyondan daha fazla indirilme sayısına kadar çıktı.

Sadece davetlilerin katılım sağlayabildiği Clubhouse, şu anlık android uyumlu versiyonu bulunmazken sadece İOS cihazlarda uyumlu oluyor. Fakat buna rağmen sadece son birkaç aylık süreç içerisinde kullanıcıların uygulamaya arkadaşlarını davet etmesi ile beraber gözle görülür bir şekilde büyümeyi başardı. Ufak bir araştırma ile aslında Clubhouse ne kadar başarılı olduğu gözle görülebilecek.

App Annie’de yer alan Lexi Sydow Clubhouse uygulamasının 1 Şubat tarihinde ortalama olarak 3,5 milyondan daha fazla golobal bir şekilde indirilmesi bilinirken 16 Şubat tarihine kadar bunun 8,1 milyona kadar artış gösterdiği dikkatleri çekiyor. Analist tarafından gelen açıklamalara göre uygulama en çok da İngiltere, Almanya, Japonya, Brezilya ve Türkiye sınırlarında dikkatleri çekmeyi başardığı biliniyor.

Dijital ajanslardan açıklama…

Dijital ajanslar alanlarında adeta başarısı ile bir numara olan Beamable’ın CEO’su olarak çalışmasına devam eden Jon Radoff, uygulamanın zamanlamada ruhu gerçek zaman ile bağlamak gibi bir şey olduğunu dile getirdi. Her konuşma sırasında kişiler yeni bir şey öğrenmeyi başarabiliyor. Korona virüs salgın süreçlerinde birçok girişimci Clubhouse kapsamında kayıp ettiklerimizi değiştirme ihtiyacının olmasından dolayı ortaya çıktı. Sahip olduğu kullanıcı sayısı ile beraber bunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Clubhouse uygulamasının kısa bir süre içerisinde bu denli popüler hale gelmesi teknoloji devleti arasında benzer platformlara yönelim göstermesine neden oldu. Şu an Facebook, Clubhouse benzeri daha adı açıklanmamış bir uygulama üzerine çalışmalarına devam ediyor olduğu biliniyor.

    Leave Your Comment Here