Gif Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Gif Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Gif hareketli ve küçük görseller olarak tanımlanır. Kişilerin iletişim uygulamalarını kullanarak mesajlaşırken ya da sosyal medya kanalları üzerinde duygularını daha iyi bir şekilde yansıtmak istedikleri durumlarda gif kullanımı tercih edilir.

Gif kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olarak bilinir. Kelimenin Türkçe açılımının ise grafik değiştirme biçimi olduğunu söylemek doğru olabilir. Gif yapmak isteyen kişilerin ise aşamalı olarak bazı adımları uygulamaları gerekir. Gif hazırlama adımları hem video üzerinden hem de bazı farklı görseller kullanılarak yapılabilir. Mobil uygulamalar yardımıyla oldukça kolay bir şekilde bu adımlar gerçekleştirilebilir.

 

Gif’ler Nasıl Yapılıyor?

Gif kullanımının artmasıyla beraber toplu bir şekilde gif yapmak isteyen grupların sayısında da bir artış söz konusu olabiliyor. Gif yapmak günümüz teknolojisinde artık oldukça kolay bir hale gelmiştir. Gif yapmak için tercih edeceğiniz çeşitli bir takım mobil uygulamaların da olduğunu söyleyebiliriz.

Youtube’da bulunan videoları kullanarak gif hazırlamak mümkün ve kolay olduğu gibi kendi galerinizde bulunan videoları kullanarak da gif oluşturmanız mümkündür. Giflerin yapılması için bazı farklı görsellerin birleştirilmesi de seçenek olarak kullanılabilir. Gif hazırlamak isteyen kişilerin öncelikli olarak uygulamayı indirmeleri ve uygulama kurulum işlemlerini tamamlamaları gerekir. Daha sonrasında ise gif hazırlamak mümkün olacaktır.

    Leave Your Comment Here