Metaverse Yatırımları Devam Ediyor!

Metaverse Yatırımları Devam Ediyor!

Büyük firmaların da dahil olması ile birlikte oldukça hızlı bir şekilde büyüyen metaverse’e Disney’den de yatırım atağı geldi. 28 Aralık tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başvuran firmanın, ‘Sanal Dünya Simülatörü’ adına sahip olan yeni patenti onaylandı.

Metaverse Deneyimi Geliştirecek!

Alınan yeni bilgilere göre söz konusu bu yeni patent, konuklara bireysel anlamda etkileşim fırsatı sunabilmek amacıyla 3 boyutlu görüntüleri gerçek dünyadaki nesnelere yansıtacak. Baş, göz ve iskelet takibini gerçekleştirebilmek için de çeşitli teknolojilere ihtiyaç duyacak olan bu patent, gelecek dönemde gerçek dünya ortamına yansıtılan kullanıcı avatarlarını, karikatürlerini ve çeşitli türden canlı ya da cansız nesnelerin simülasyonlarını içermesi de beklenmekte.

Bu patentin izleme sisteminin gerçek dünyada bir kullanıcının ya da bir kameranın hareketli konumunu takip etmek amacıyla kullanılacağını söyleyen Disney, üstelik bu Metaverse etkileşimlerinin kulaklıklar, gözlükler ya da kişisel cihazlar olmadan da gerçekleştirmeyi hedeflemekte.

Yeni teknoloji ilgi çekici olsa da Sanal Dünya Simülatörünü yakın zamanda gelecek deneyimlere ekleme planları olmadığını duyuran firma, bu türden bir teknolojinin olanakları konusunda heyecan duyduğunu söylemekte.

Eğer siz de her anlamda bir yatırım devi konumuna gelmek istiyorsanız, Wookweb Creative Agency ailemize hemen katılın ve ayrıcalıklarımızdan bir an önce faydalanın!

    Leave Your Comment Here