Google Fundo

Fundo! İçerik Oluşturucular ve Ünlü İsimler Artık Burada!

Değişen Hayatımızın Yeni Ürünü: Fundo! İçerik Oluşturucular ve Ünlü İsimler Artık Burada!

Fundo isimli yeni hizmetini kullanıcıların hizmetine sunan Google, içerik oluşturucu yahut ünlü isimlerin ücretli sanal etkinlik düzenlemesini sağlayan bir deneyim sunmuştur.

Etkinlikten elde edilen bu gelirlerin %80’ini etkinlik sahibine veren Amerika Birleşik Devletleri teknoloji devi Google, 11 Eylül’de yeni ürününü duyurdu. Fundo olarak adlandırılan bu ürün, ünlü isimlerin hayranları ile beraber etkinlik düzenleyebileceği ya da içerik oluşturulabilen bir alandır. Fundo sayesinde ünlü isimler hayranları ile düzenlemiş oldukları sanal etkinlikte rahatlık ile buluşabilecekler. Fundo’yu nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız Hadi Wookweb Creative Agency’i ziyarete.

Fundo bir süre öncesinde kısıtlı sayıda kullanıcı ile test edilmeye başlanmıştı fakat o dönemlerde bu uygulama ile alakalı herhangi bir bilgi sızdırılmadı. Yapılmış olan testlerin ardından gerekli çalışmalarını tamamlayan Google, 11 Eylül itibari ile Fundo’yu tüm kullanıcıların hizmetine sunmuş bulundu. Fundo’nun kullanıcılara oldukça eğlenceli ve çekici bir deneyim yaşatacağı düşünülüyor.

İçerik oluşturucular ya da ünlü isimlerin Fundo üzerinden diledikleri gibi etkinlik düzenleyebilecek olmaları hayranları ve fanları hayli sevindirdi. Şarkıcıların sanal konser verebilecek olmaları ya da bir içerik oluşturucunun üzerinde çalıştığı bir projeyi hayranları ile paylaşabilmesi bu platformun çok amaçlı kullanılmasına imkân sağlıyor.

Google sunduğu bu hizmet karşılığı alınan gelirlerin %20’sini kendisine %80’ini ise etkinliği düzenleyene ayıracaktır. Pek çok amaç için kullanabileceğiniz wook sayesinde uygulama ile tanışarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Google, Fundo’yu tasarlarken milyonlarca kişi yerine daha kısıtlı kişiyi bir araya getirmeyi amaçlamış.  Yani bir oturumda en çok 30 kişi katılım gösterebiliyor. Fakat bu denli az sayıda kullanıcı ile yapılabilecek etkinlikler, bazı isimler için önemini koruyor.

Fundo için herhangi bir uygulama yazılmadı bunun yerine Fundo’ya özel bir internet sitesi oluşturuldu ve sizler, buradaki bağlantıyı kullanarak kitlenize erişebilirsiniz. Fundo’da an itibari ile planlanmış etkinlikleri takip edebilirsiniz. Bunun yanında içerik oluşturucular ya da ünlü isimlerin izin vermesi halinde kişiler ile bireysel toplantılar da satın alabiliyorsunuz. Fundo sitesini nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için wook web tasarım sitesini inceleyebilirsiniz.

Özellikle dünyaca gündemimizdeki en önemli konu olan Koronavirüs salgını, insanların dış çevre ile olan temasını minimum düzeye indirmiş, imkânı olan kişilerin de çalışmalarını evden yani internet ortamından gerçekleştirmelerine neden olmuştur. Hayatımızı ciddi anlamda değiştiren bu salgın nedeni ile internet mecrası artık hemen her alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Netice itibari ile bugün eğitimler dahi internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. İşte bunun bilincinde olan Google ekibi, kullanıma sunduğu Fundo’yu değişen hayatımızın yeni ürünü olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Leave Your Comment Here