Google Play Store

Google Play Store Hamburger Menü Kalkacak

Google Play Store Hamburger Menü Kalkacak

Play Store’da tasarımsal çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.  Google Play Store’da yer alan hamburger simgesi kaldırılmaya başlanacak. Hamburger simgesi kaldırıldığı zaman ise yerine pop up tarzı bir simge gelecek.  Yeni yapılacak küçük tasarım eklentisi, avatara dokunarak kolayca ulaşılmayı sağlamış olacak. En resmi uygulama platformu olan Play Store, her gün farklı farklı tasarım ve yenilikleri gün yüzüne çıkartabiliyor. Android akıllı kullanıcı ziyaretleri çok yoğun bir şekilde yapıldığından dolayı, ziyaretçilerin kolaylığını sağlayacak olan çalışmalara yer veriliyor.

Hamburger Menü Kalkıyor,  Pop Up Geliyor

Google Play uygulamasında artık Hamburger menü olmayacak. Hamburger simgesinin yerine artık POP UP simgesi yer alacak. Akılı telefon dünyasında, son zamanların en çok tercih edilenlerinden biri hamburger menüydü. Fakat ekran boyutlarının büyümesinden tutunda, geliştiricilerin ara yüzlerde daha fazla yer açmasıyla farklı boyutlara taşınmaya başlanıyordu. Pop up simgesiyle kullanıcılar daha pratik bir kullanıma sahip olacak. Uygulama ya da aboneliklerine avatara dokunarak çok kolay şekilde ulaşacaklar.

Kullanıcılar bundan sonra Google Play store açtıklarında artık POP UP ile karşılaşacaklar. Bundan sonra hamburger menü karşılarına çıkmayacak.

Mobil uygulama firmaları bundan sonra daha rahat şekilde erişim yapılacak. İstediğiniz uygulamaları avatara dokunduğunuz zaman kolayca bulacaksınız.

    Leave Your Comment Here