Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Marka Yönetimi İçin 10 Eşsiz Detay!

Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Marka Yönetimi İçin 10 Eşsiz Detay!

Logo tasarımı her firma için önemlidir. Doğru bir şekilde tasarlandığı durumda hedef kitlenizi kısa sürede geliştirebilir, müşterilerinizle olan ilişkinizi yükseltebilirsiniz. Kurumsal kimlik tasarımını doğru yapmak, aynı zamanda şirketinizin geleceği için de önemlidir. 

Bu nedenle creative agency hizmeti almak marka yönetimi ve kurumsal kimlik tasarımı için büyük bir önem taşır.

Marka İsmi Sizi Yansıtmalıdır

Marka tasarımlarında öncelikle isim seçerken dikkatli olmak gerekir. İsim sizi yansıtmalı; gerek müşterilerinize gerekse hedef kitlenize hakkınızda ayrıntılı bilgi vermelidir. Sonradan isim değişikliği tanınırlığınızı azaltacaktır.

Hedef Kitle Doğru Seçilmelidir 

Hedef kitlenin yanlış seçilmesi, markanızdan alacağınız sonuçları azaltacak bir etmendir. Eğer sektörde uzun bir süre kalmak istiyorsanız, hedef kitlenizi doğru bir şekilde belirlemeniz şarttır.

Logo Sizi Tanıtmalıdır

Logo tasarımı yapılırken sizi tanıttığından emin olunmalıdır. Bu bakımdan şirketinizin karakteri, değerleri, doğru şekilde logonuza işlenmelidir.

Renkler Ve Fontlar İyi Kullanılmalıdır

Renkler ve fontlar kurumsal kimlik ve marka yönetiminde büyük bir önem sahibidir. Renkleri doğru seçebilmek, insanlara daha uyumlu görseller sunmanızı sağlar. Bunun yanı sıra renklerin anlamları, insanları yönlendirmenize yardımcı olur.  Fontların da doğru şekilde kullanılması, markanızın değerlerini daha iyi yansıtmanızı sağlar.

Geleceğe Dair Planlar Yapılmalıdır

Firmaların yarınlara kalıcı olması için markaların ve logoların da buna uygun şekilde tasarlanması gerekir. Katalog tasarımı da dahil olmak üzere yarınları hesaba katmadan stabil çalışmalar yapmak, kısa süre sonra gözden düşmenize neden olacaktır.

Akılda Kalıcı Çalışmalar Yapılmalıdır

Logo tasarımlarında amaç akılda kalıcı olabilmedir. Dolayısıyla tasarımlarınız sadece hedef kitlenize uygun olmamalı; aynı zamanda onların aklında kolay bir şekilde yer edinebilmelidir. Bu sayede profesyonel çözümler alınabilir. 

Oluşturulan Marka, Firma İle Uyumlu Olmalıdır

Logo ve markalarınızın firmanızla uyumlu şekilde tasarlanması gerekir. Logonuzun sizi yansıtmaması ya da yanlış bir şekilde göstermesi hem iş dünyasına hem de hedef kitlenize sizi yanlış bir şekilde tanıtacaktır.

İstenen Mesaj Doğru Bir Şekilde İletilmelidir

Logolar doğru bir şekilde tasarlanırsa, karşı tarafa rahatlıkla mesaj iletebilir. Profesyonel olarak yapılan çalışmalarla hedef kitlenize istediğiniz duyguları ve düşünceleri ulaştırabilir, böylece markanızdan daha iyi çözümler alabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Öğeleri Doğru Şekilde Tasarlanmalıdır

Katalog tasarımı gibi kurumsal kimlik öğeleri dikkatli bir şekilde planlanmalıdır. Bu sayede hem firma içi hem de firma dışı kimlik çalışmalarınız daha verimli olabilir.

Ürün Paketlemeleri Doğru Yapılmalıdır

Marka yönetimi ve kurumsal kimlik çalışmalarında ürün paketlemelerinin de büyük önemi vardır. Eğer müşterilerinize daha ilgi çekici tasarımlar sunarsanız, daha iyi sonuçlar alabilir ve akıllarında kalıcı olabilirsiniz.

    Leave Your Comment Here