Lokalise

Lokalise 6 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Lokalise 6 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Web sitelerinin ve oyunların, uygulamaların ve çok daha fazlasının çevirisine, yerelleştirilmesine odaklanmış Letonya merkezli girişim Lokalise, Mike Chalfen’in liderliğini üstlenmiş bulunduğu yatırım turunda 6 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna başka isimlerde katılmış olup, bu isimler; Andrey Khusid, Nicolas Dessaigne, Matt Robinson ve Des Traynor’dır. Lokalise, ürününüzde farklı dillerdeki metni güncellemeniz gerektiği takdirde iş akış sürecinizi iyileştirme noktasında sizlerde yardımcı olan bir yazılım hizmeti sunar.

Pek çok şirket, mobil uygulama yapan ajanslar içerisinde yeni butonları ve yeni metni farklı dillere çevirmeye ihtiyaç duydukları zamanlarda, çeviri işi nedeni ile ciddi manada vakit kaybederler. Şirketler bunu yaparken, çeşitli dillerdeki uzun metin dizeleri listelerine sahip dosyaların gönderilmesi ile birleştirilmesini içeren manuel bir işlem gerçekleştiriyor. Lokalise ise bu akışı dijitalleştirerek, yapılan işlerin daha hızlı olması neticesinde zaman yönetimi sürecini çok daha iyi yönetiyor ve zamandan tasarruf ediyor.

Lokalise ile beraber, dil dosyalarınızı manuel bir şekilde yükleyebiliyorsunuz. Doğrudan GitHub ya da GitLab ile entegre ederek farklılıkları otomatik olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Sonrasında her cümleye farklı dillerde göz atabiliyorsunuz.

Lokalise ara yüzünüzdeki metin, çevirmen ekibiniz sayesinde düzenleniyor ve web tabanlı bir hizmet olarak herkes aynı sayfada işlem yapabiliyor.  Üretkenlik özellikleri sayesinde diğer ekip üyeleri ile iş birliği yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda Lokalise, dil dosyalarınızı dinamik olarak mobil uygulamalarınıza göndermek için de imkân tanıyor.

Wook web creative agency

    Leave Your Comment Here