Minik Citroen Ami’nin Yeni Versiyonu; My Ami Buggy!

Minik Citroen Ami’nin Yeni Versiyonu; My Ami Buggy!

Önümüzdeki haftalarda Türkiye fiyatının da belli olması beklenen Citroen Ami, var olan standart Ami ve onun ticari versiyonu Ami Cargo ile karşımıza geldi. Fakat görünen o ki firmanın planları bunlarla sınırlı kalmayacak gibi duruyor. 

Citroen şimdilerde de yeni My Ami Buggy konseptini göstermiş bulundu. Söz konusu bu çalışma, minik elektrikli araç Ami’nin muhtemel bir offroad versiyonuyla ilgili fikir edinmemizi sağlamakta. Tasarıma baktığımız zaman My Ami Buggy’nin kendine özel pek çok detaya ev sahipliği yaptığını görmekteyiz.

Tavan rayları, tavana yerleştirilmiş stepne, arazi lastikleri, ön-arka koruma demirleri ve farlar için metal ızgara korumalar, konseptin dikkat çeken tasarım unsurları arasında yer almakta. Kapıların çıkarıldığı aracın tavanında gece ya da sisli havada görüşü artırmak amacıyla ekstra LED aydınlatma da kullanılmış.

Konseptin kabininde de standart Ami’ye nazaran bir takım değişiklikler yapılmış durumda. Koltuk minderleri değişmiş ve içindeki süngerin kalınlığı 35 mm’den 70 mm’ye çıkarılmış. Buna ek olarak çeşitli saklama alanları, çıkarılabilir yan aynalar, kamera ve telefon tutucu gibi detaylara da yer verilmiş. Ayrıca bu parçaların neredeyse hepsi 3D yazıcı ile üretildiği için ihtiyaç durumunda kolaylıkla tedarik edilebilmekte.

    Leave Your Comment Here