Valve, Steam Deck İçin Eski Oyunlarını Güncelliyor!

Valve, Steam Deck İçin Eski Oyunlarını Güncelliyor!

Video oyun şirketi Valve, Steam Deck isimli elde taşınabilir cihazını tanıtmak amacıyla yeni bir lansmana hazırlanmakta. Firma, taşınabilir oyun cihazına çok büyük bir önem vermekte ve aynı zamanda yeni oyunlarını tasarlarken de bir yandan klasikleşmiş oyunlarını canlı gündemde tutma taraftarı. 

Valve, Half- Life ve CS: GO’yu Güncelliyor!

Valve, taşınabilir oyun cihazını geliştirmek amacıyla harekete geçmiş durumda. Steam Deck’te daha da fazla oyun oynanmasını planlayan firma, yıllardır oynanan oyunlarını da cihazda oynanabilir bir duruma sokmak istemekte. Hedefleri doğrultusunda hareket eden firma, Counter-Strike: Global Offensive, Half-Life ve Dota 2’yi de güncelleştirme aşamasında.

Söz konusu bu güncelleme için oldukça fazla çaba sarf eden Valve oyun geliştirme ekibi, özellikle Dota 2 oyununun Steam Deck’te daha da iyi olacağını düşünmekte. Ayrıca ek olarak Greg Coomer, Valve oyun geliştirme ekibinin Half-Life’a bazı düzenlemelerde bulunacaklarını da söyledi.

Steam Deck Şubat’ta Çıkıyor!

Son zamanlarda tüm dünyada etkisini fazlasıyla gösteren çip kıtlığından Valve de nasibini almış durumda. Fakat firma, çok önem verdiği taşınabilir oyun cihazının lansmanında gecikme olmaması için elinden gelenin fazlasını yapmakta. Steam Deck, Şubat’ta yapılacak lansman ile tamamen tanıtılacak.

    Leave Your Comment Here