Youtube’dan TikTok’u Kızdıracak ‘Shorts’ Hamlesi!

Youtube’dan TikTok’u Kızdıracak ‘Shorts’ Hamlesi!

Google, TikTok rakibi Youtube Shorts özelliğini daha fazla ön plana çıkarmak için geliştirdiği yeniliği dile getirdi.

Google, TikTok rakibi Youtube Shorts özelliğini Temmuz’da yaygınlaştırdı. İlk aşamada Hindistan, ABD ve İngiltere’deki Youtube izleyicilerinin kullanabildiği kısa biçimli video formatı, artık 100’den fazla ülkede çalışmakta. Bunların arasında Türkiye de yer almakta. Aynı zamanda 100 milyon dolarlık Youtube Shorts Fonu da Ekim ayında ülkemizde uygulanmaya başlandı.

Şirket, Shorts’u akıllı cihazlarda daha da fazla ön plana çıkarmak için geliştirmiş olduğu yeni özelliği açıkladı. Eğer Youtube mobil uygulamasından çıkmadan önce izlediğiniz en son şey Shorts videosu ise, Youtube’u daha sonra açtığınız zaman otomatik olarak karşınıza Shorts sekmesi gelecek. Önceden direk girdiğinizde ana sayfa karşınıza çıkıyordu.

Hem İOS hem de Android destekli olan Youtube Shorts, birden çok klibi bir araya getirme, hız kontrollerini ayarlama gibi durumlara imkân sağlıyor. Google, geçtiğimiz günlerde platforma otomatik altyazı özelliği de getirerek işitme engelli izleyicilerin kullanım deneyimini oldukça artırdı

    Leave Your Comment Here