Mobil Uygulama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mobil Uygulama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En iyi mobil uygulama yapan firmalar arasında yer almak için mobil uygulama geliştirme aşamasında size destek olacak, bilmeniz gerekenlerin başında fikrinizin hedef kitlesini belirlemek ve neden geliştirmek istediğinizin cevabını bulmak olacaktır. Bu uygulamaya ihtiyacı olacak kişilerin özelliklerini iyi bilmelisiniz. Belki de geliştirmek istediğiniz uygulama çoktan yapıldı. Bu yüzden hedef kitle özellikleri bilgisine sahip olursanız bu sizin mobil uygulamanızı geliştirme sürecinde yenilik bulmanızda faydası olacaktır. Çünkü çoğu mobil uygulama inovatif olmadığı için geliştirme sürecinde zaten var olan ve kullanıcı sayısı fazla piyasadaki benzer uygulamalar yüzünden vazgeçiliyor. Ama belkide zaten var olan benzer bir uygulamaya katacağınız inovatif yenilik sizin mobil uygulamanızı rakiplerinizin önüne geçirebilir. Yani rakip uygulamaları da çok iyi analiz etmeniz gerekiyor.

Tasarıma ve çoklu platform desteğine önem vermelisiniz. UI & UX tasarımlarınız kullanım açısından aslında uygulamanın tamamı denilebilir. Burada önemli olan kullanıcı için en anlaşılır ve kolay aynı zamanda güzel tasarımları seçmek hususudur. Mobil uygulamanızda sürekliliği sağladığınız sürece çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Uygulama, ürün veya hizmet satarak (kullanıcı sorunlarını çözerek) ve alacağınız reklamlardan  para kazanabilirsiniz. İnovatiflik ve süreklilik sizin uygulama geliştirme sürecinde zaman , para ve motivasyon kaybını gerekli şekilde önler. Kullanıcı sorunlarını çözmeniz halinde uygulamanız sürekli olur veya  yeni bir ürünü tanıtmanıza ve kullanıcıları eğlendirmenize yardımcı olabilir.

Uygulamayı Piyasaya Sürmeden Test Yapılması Önemli

Uygulamanızı piyasaya vermeden önce yapılan testler çok önemlidir. Ne kadar çok test yapılır hata düzeltilirse o kadar az problem yaşarsınız. Mobil uygulama yayınlanmadan önce kapalı ve açık test aşamalarından geçmelidir. Böylece  oluşabilecek bazı problemleri baştan engellemiş olur. Herhangi problemlerle karşılaşmayan uygulama kullanıcıları memnuniyetlerini uygulama marketlerinde puan ve yorum olarak belirtirler ve kullanıcılar arasındaki tavsiyeler üzerine çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlar.

Mobil uygulamanızı belli bir ücret karşılığında sunacaksanız uygulamanın geliştirme sürecinde harcanan masraflar ve uygulamanızın özelliklerini ve aynı zamanda piyasadaki rakip uygulamaların fiyatlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. En iyi web yazılım yapan firmalar arasında yerinizi sağlamlaştırmak için projenize harcanan emek ve para tutarının ne kadar zamanda geri kazanacağınıza dair projenizin  finansal hesaplamalarını yapmalısınız.

Uygulamanız hazırsa sponsor bulabilirsiniz ve mobil uygulama yarışmalarına katılmanız çok faydalı olacaktır. Yarışmaların uygulamanın tanınmasında da çok katkısı oluyor. Eğer uygulamanıza güveniyorsanız mentor desteği almanızı tavsiye edilir. Mentorların vereceği fikirler ile reklamlarınızı ve sunumlarınızı daha etkili şekilde yapabilirsiniz. Reklamlarınızı yaparken rakip uygulamalardan farklarınızı daha çok ön plana çıkarmalısınız. Yapacağınız sunumlar ve reklamlarda kısa ve öz olup renkleri iyi kullanmalısınız. Her kullanacağınız kelime ve renk sizi ifade etmeli

    Leave Your Comment Here