Morgan Stanley’den Yeni Bitcoin Hamlesi!

Morgan Stanley’den Yeni Bitcoin Hamlesi!

Dünyanın en önde gelen yatırım bankalarından birisi olan Morgan Stanley, Bitcoin’e yatırım yapmaya devam etmekte. Çok az bir süre önce Morgan Stanley tarafından yapılan açıklamada bu bankanın Grayscale’ın Bitcoin Trust fonu aracılığı ile yılın üçüncü çeyreğinde Bitcoin fonlarına ekleme yaptığını da duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bağlı yapılan dosyalama işlemlerine göre Morgan Stanley, yılın üçüncü çeyreğinde Grayscale aracılığıyla Bitcoin satın alarak fonlarını artırmayı sürdürdü.

Sonuç şöyle ki 30 Eylül’de Morgan Stanley’in büyüme fonu, yaklaşık olarak 1,5 milyon Grayscale Bitcoin Trust hissesini portföyüne ekledi. Morgan Stanley’e benzer olarak Insight Fund da aynı şekilde yaklaşık olarak 600 bin GBTC hissesi satın aldı.

Ekim ayında Morgan Stanley CEO’su James Gorman, Bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarına bağlı olarak oldukça açık sözlü açıklamalarda bulunmuş ve aynı zamanda kripto paraların gelip geçici bir heves olmadığını da vurgulamıştı.

Gorman’a göre, Bitcoin günümüz teknolojisinde tek başına devletlerin kontrolündeki finansal sisteme merkezsiz bir alternatif olmaktan oldukça uzak durumda.

    Leave Your Comment Here