Online İtibar Yönetimi Nedir?

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Online itibar yönetimi, devamlı olarak yapılması gereken bir süreçtir. Yaratıcılığın ön planda olup, markanızın isminin itibarınızı koruyacak seviyede olması gereklidir. Çoğu itibar yönetiminde olduğu üzere online dünyada da aslında yönetmeniz gereken durum, karşı tarafta uyandırdığınız algıdır diyebiliriz.

Bu yönetim sürecini doğru ve stratejik bir şekilde yönettiğiniz takdirde, potansiyel müşterileriniz, internette markanızla ilgili bir arama yaptıklarında, 5 yıldızlı yorum ve değerlendirmelerle karşılaşacaklardır.

Google Benim İşletmem tarzı alanlar, online itibarınızı yönetmeniz gereken temel yerlerdir. Bu alanda, markanızla ilgili yapılan yorum ve değerlendirmeleri sürekli olarak takipte kalmalısınız. Bilgilerinizi daima güncel tutmalısınız. Online itibar yönetim süreci şu bazı başlıkları kapsıyor;

 

  • Kullanıcılarınızdan, mümkün olduğunca olumlu değerlendirmeler almaya çalışmalısınız.
  • Web sitenize, yorum ve değerlendirmelere özel bir alan ve şema işaretleyici (Schema Markup) eklemelisiniz.
  • Kullanıcılarınızı, markanızla ilgili yorum bırakmaları için teşvik edici çalışmalar yapmalısınız. Araştırma, kullanıcıların &68’inin bu tür teşviklere olumlu yaklaştıklarının sonucunu bize veriyor.
  • Olumsuz geri dönüşlere rağmen kullanıcılarınıza yine de geri bildirim yaptıkları için teşekkür etmelisiniz.
  • Olumlu yorumlarını dile getirdiklerinde, bu tür gelişmeleri sosyal medya gibi alanlarda duyurmalısınız.

 

 

    Leave Your Comment Here