Seo için yapılması gerekenler

SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde her web sitesi, daha fazla kullanıcıya sahip olmak ister. Bunu sağlamak üzere arama motoru optimizasyonu çalışmaları yapılmakla beraber, birçok kişi SEO nedir? Sorusu sorulduğunda cevap verememektedir. Bu durum neden önemli olduğunu, bir profesyonelden neden yardım alınması gerektiğini ve nelere dikkat edileceğinin de bilinmemesine sebep olmaktadır.

SEO’nun ne olduğuna cevap vermek için, ilk olarak arama motorlarının çalışma mantığına değinmek gerekir. Herhangi bir kullanıcı herhangi bir konu üzerinde araştırma yaptığında Google, Yandex gibi motorlar kapsamındaki botlar, ilintili sonuçları keşfeder. Ancak göstermeden önce, kendisine tanımlanan bazı parametrelere göre sıralar.

Tüm bu işlemler gelişen teknoloji sayesinde 1-2 saniyede kullanıcıya getirilir. SEO, tam da bununla ilgilidir; zira bir sitenin daha yukarıda listelenmesine yardım etmektedir. Site içi ve site dışarısında yapılan çalışmalar, her siteye özgün olarak belirlenmektedir.

SEO Çalışmalarının Mantığı Nedir?

Eğer sitenize daha fazla ziyaretçi almak istiyorsanız, zorunlu olarak daha yukarıda görüntülenmeniz gerekir. Zira değişmez bir gerçek, neredeyse tüm internet kullanıcıların ilk sıradaki siteden bir konuyu incelemeye başlamasıdır.

Dolayısıyla birçok kişi ilk sayfada 4-5 siteyi inceledikten sonra diğerlerine bakma gereksinimi duymamaktadır. Bu durumda alınan sonuçlar gözle görülür oranda düşer. SEO burada daha yukarıda sıralanmanıza yardım olduğu için, ziyaretçilerinizi yükseltir. Böylece sitenizden elde ettiğiniz aylık gelirin de artmasına yardımcı olur.

SEO Çalışmalarında Neden Profesyonel Firma Seçilmelidir?

Her ne kadar sitenizde bir konuyu ayrıntılı bir şekilde ele alırsanız alın, arama motorlarının dikkat ettiği kriterlere dikkat etmezseniz sıralamanız istediğiniz gibi olmayacaktır. Burada en çok yapılan hata, anahtar kelime kullanılmasının yeterli olduğunu düşünmektir.

Her ne kadar SEO çalışmaları içerisinde bu madde de olsa, tek seçenek bu değildir. Zira profesyonel bir firma şu gibi maddelere de dikkat etmektedir;

 1. Görsel optimizasyonu
 2. Header kullanımı
 3. Arama motoru etiketleri
 4. txt dosyaları
 5. Temiz kod yapısı
 6. Kırık linkler
 7. Güncellik
 8. Site haritası
 9. Site hızı
 10. Metin optimizasyonu

Bunlara eklenebilecek çok sayıda madde olmakla beraber, site içi optimizasyon kapsamına girmektedir. Ayrıca site dışı optimizasyon gibi işlemler de vardır. Dolayısıyla profesyonel bir yardım almak, arama sonuçlarında daha yukarıda olmanıza yardım edecek bir etmendir.

SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

SEO çalışmaları hakkında sıklıkla düşülen hata, inceleme yapmadan projeye başlandığına yöneliktir. Ancak her site farklı gereksinimlere sahiptir. Eğer buna dikkat edilmezse, asıl üzerine düşülmesi gereken konular da farkına varılamaz. Bu sebeple ne yapılırsa yapılsın, sonuçlar dilenen sonucu vermez.

Ayrıca bir sitenin hizmet verdiği sektör ne olursa olsun rakibi kesinlikle vardır. Bunlar incelenmezse, çalışmaların hangi yönde olması gerektiğine de karar verilemez. Wook Web bu maddelere büyük bir önem göstermekte olup, profesyonel ekipler kısa sürede en iyi sonuçları almanızda yardım etmektedir.

SEO Çalışmaları Fiyatları Ne Kadar?

Arama Motoru optimizasyonunun yanlış olması, sitenize hiçbir katkı getirmeyecektir. Aksine olumsuz puanlara sebep olarak daha fazla düşmenize sebep olacaktır. Örneğin dil kullanımında bir hata yapılırsa veya bir kırık link yenilenmezse, botlar bunu negatif değerlendirecektir.

Bu bakımdan size profesyonel olarak hizmet sunan Wook Web, uygun fiyatla kurumsal çözümlere ulaşmanızı sağlar. Fiyatlar üzerine çalışmada neler yapılacağı etki ettiği için, her siteye özel fiyatlar sunulmaktadır.

Eğer bizimle telefon numaramız üzerinden iletişime geçerek neler yaptırmak istediğinizi anlatırsanız, projeniz için en uygun teklifi kısa sürede alabilir, en iyi sonuçlara kavuşabilirsiniz.

  Leave Your Comment Here