istanbul seo firmaları

İstanbul SEO Firmaları

Günümüzde bireysel ve kurumsal anlamda birçok web sitesi bulunmaktadır. Bunların tarayıcılarda daha yukarılarda listelenebilmesi için yapılan çalışmalara SEO adı verilir. Bu noktada SEO firmaları, kişilere daha iyi sonuçlar almasına yardım etmektedir.

Bu hizmeti anlayabilmek için, öncelikle ne olduğuna bakmak gerekir. Günümüzde bir internet kullanıcısı herhangi bir tarama motoru üzerinde araştırma gerçekleştirdiğinde, sonuçlar bazı etmenlere göre listelenmektedir.

SEO en temelinde bir sayfanın mevcut sırasından daha yukarıda olmasını, böylece daha fazla kullanıcı trafiği almasına hizmet etmektedir. Site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmakta olup, doğru bir şekilde yapılması halinde gerçekleştirdiğiniz satışları arttırmanıza yardımcı olacak bir etmendir.

SEO Neden Önemlidir?

SEO çalışmalarının önemini anlamak için, neden yapıldığını anlamak gerekir. Şayet bir kullanıcı belirli bir markayı araştırmıyorsa, herhangi bir tarayıcıda karşısına çıkan sonuçları sırasıyla değerlendirmeye başlar.

Örneğin ilk sitede tüm sorularına cevap bulmuşsa, ikinci siteye doğal olarak girerek zaman kaybetmeyecektir. Bu durum, sitelerin ne kadar geriye düşerse aldıkları sonuçları daha fazla olumsuz hale getirmektedir.

Ancak SEO çalışmaları, tarayıcılar tarafından kullanılan botların daha iyi puanlar vermesini sağlamak için, site içinde iyileştirmeler yapmaktadır. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra yapılan ilk taramada aldığınız sonuçlar doğrudan etkisini göstermektedir.

Böylece blog, e-ticaret ve kurumsal sitelere giren ziyaretçi sayısı arttırılarak, aldığınız sonuçlar iyileşmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken durum, olumlu sonuçların sadece doğru bir proje kapsamında elde edileceğidir.

SEO Çalışmalarında Neler Yapılır?

SEO çalışmaları site içi ve site dışı SEO olarak ayrılır. Site içerisinde profesyonel SEO ajansları tarafından gerçekleştirilen çalışmalar, şu gibi konuları ele almaktadır;

  1. Metin optimizasyonu
  2. Görsel içerik optimizasyonu
  3. Site hızının arttırılması
  4. Sitedeki temiz kod yapısı
  5. Meta etiketleri

Bunlar temel maddeler olmakla beraber, yalnızca bunlara dikkat edilmemektedir. Zira kullanılan dilde hatalar bulunması, fontun ve başlıkların dikkatli verilmemesi, kırık linkler ve kelime tekrarı gibi durumlar da bu çalışmalar kapsamına girmektedir.

Site dışı SEO çalışmaları ise backlink şeklinde olmaktadır. Burada farklı web sitelerine referans linkler verilmekte, alınan sonuçlar böylece iyileştirilmektedir. Eğer link doğru verilirse Google sadece bu linki değil, referans veren kaynağı da olumlu bir şekilde değerlendirmektedir.

Buna ek olarak sosyal medya platformları ve Google Haritalar üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar da site dışı SEO çalışmaları kapsamına girmektedir.

Tüm bu işlemlerin başarılı sonuçlara ulaşması için temel olarak gerçekleştiren personelin konuya tam anlamıyla hâkim olması gerekir. Örneğin yapılan dil hataları, anahtar kelime yanlışları sonuçlara istediğiniz etkiyi göstermeyecektir.

Wook Web bu konuda uzman ve eğitimli ekipleriyle beraber, sitelerinizi kısa sürede en iyi sonuçlara kavuşturmaya yardım etmektedir.

SEO Çalışmaları Nasıl İlerler?

SEO çalışmaları için öncelikle kişilerin profesyonel bir ekiple iletişime geçmesi gerekmektedir. Ardından her şeyden önce, genel bir inceleme yaparak ihtiyaçların ne yönde olduğu tespit edilir. Zira eksiklerin ne yönde olduğu bilinmezse, düzeltilemeyeceği için istenen sonuçlar alınmaz.

Bundan sonra gerekli düzenleme işlemleri başlayarak, kısa zaman içerisinde sonlandırılması hedeflenir. Tüm aşamalarda müşteriler ile temasta olmak, onlar tarafından gelen istekleri de değerlendirmek gerekir.

Özellikle belirtilen konular varsa bunlar başa alınmalı, istek doğrultusunda hayata geçirilmelidir. Ayrıca rakipler de incelenerek onların neler yaptığı görülmeli, buna karşı en iyi önlemler alınmalıdır. Bu bakımdan tüm süreci profesyonel ekipleriyle yöneten Wook Web, proje teslim tarihine uygun olarak çalışmaktadır. Uygun fiyatlardan yararlanmak için, iletişime geçmeniz yeterlidir.

    Leave Your Comment Here