Tesla Roadster

Tesla Roadster’den Marsa İlk Uçuş Yapıldı

Tesla Roadster’den Marsa İlk Uçuş Yapıldı

Dünyanın en güçlü roketlerinden biri olan Falca Heavy,  uzay yolculuğunu gerçekleştirmek adına  Tesla Roadster uzay aracını Mars’a yolladı. Son dönemde merakla beklenen ve üzerinde konuşulan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyordu. Ve beklenen büyük gün geldi. Uzay aracı Tesla Roadster Mars yolculuğu başlamış oldu.

2018 senesinde Tesla ve Spacex ortak çalışması sonucunda  uzay aracı, uzaya fırlatılmıştı. Geçen iki buçuk seneden sonra ise uzay aracı nihaFalcyet Mars’ ulaştı. Spacex, dünyanın en güçlü roketlerinden biri olma özelliğine sahip. Falcon Heavy ile birlikte yollanan uzay aracının Mars’a iki buçuk sene sonrasında ulaştığı bilgisi paylaşılmış oldu. Alınan bilgilere göre ise uzay aracın Marsa 8 km yakınlıkta uçuş yaptığı belirtildi. Böylelikle 975 günlük uzay yolculuğu sonrasında, 2.1 milyar kilometrelik bir yol almış oldu.

Dünyanın Güçlü Roketi Tesla Roadster Mars’ta

Uzaya yolculuk keşfine çıkan Tesla Roadster, saatte 28 bin KM hızıyla seyahat işlemlerine devam ediyor. Mars’a yakın bir uçuş yaptığının haberini aldıktan sonra, yakın zamanda fotoğraflarında paylaşılması dört gözle bekleniyor. Uzay yolculuğuna çıkan Tesla Roadster uzy aracıyla ilgili yeni bilgiler geldiği zamanda, paylaşımlarımızı yapmaya devam edeceğiz.

    Leave Your Comment Here