Türkiye’nin Otomobili CES 2022’de Dünya Vitrininde Sergilenecek!

Türkiye’nin Otomobili CES 2022’de Dünya Vitrininde Sergilenecek!

Türkiye’nin otomobilinin dünyaya tanıtılması amacıyla yeni bir dev adım atılıyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Las Vegas’ta yapılacak olan CES 2022’ye katılacaklarını dile getirdi.

TOGG’dan gelen açıklamada, ‘Bu sene 55’incisi yapılan, teknoloji dünyasının en önemli buluşma ortak noktası CES- Tüketici Elektroniği Fuarı’nda olacağız.’ şeklinde ifadelere yer verilmişti. Bu fuar 5-8 Ocak 2022 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek.

Münih Otomobil Fuarı, Pandemi sebebiyle 2 sene aradan sonra ilk defa fiziki olarak yapılmıştı. Elektrikli otomobillerin ve konsept modellerin daha ağır bastığı bu fuara TOGG’un katılmaması da ayrı bir merak konusuydu.

TOGG yetkilisi Gürcan Karakaş, daha öncelerde yaptığı açıklamalarında klasik otomobil fuarlarında olmayacaklarını, kendilerini teknoloji şirketi olarak tanımladıklarını ve bu sebepten dolayı da teknoloji fuarlarına katılmayı düşündüklerini ifade etmişti.

CES 2022 doğrultusunda, geliştirilen ilk model olan C-SUV’un yeni benzerlerini görme şansı yakalamak mümkün. Yapılan paylaşımlarda test için tasarlanan prototiplerde kameralar ve gizli kapı kolları yerine klasik yan aynalar ve kapı kolları gibi farklılıklar da olduğunu belirtmiştik.

    Leave Your Comment Here