Microsoft, Yeni Office Tasarımını Kullanıcılarına Sunuyor!

Microsoft, Yeni Office Tasarımını Kullanıcılarına Sunuyor!

Microsoft, Temmuz’da Office uygulamaları için Windows 11 ile benzer şekilde görsel tasarıma sahip yeni bir arayüzü test etmeye başlamıştı. Firmadan gelen yeni bir açıklamaya göre bu görsel tasarım Microsoft 365 ve Office 2021 kullanıcılarına sunulmaya yavaş yavaş başlandı.

Program Kademeli Olarak Yayınlanacak!

Bu gerçekleştirilen tasarım güncellemesi, tamamıyla farklı bir arayüz yerine Windows’un yeni sürümü ile uyumlu bir şekilde bazı düzenlemeyi içermekte. Güncelleme, Windows için geçerli olan temanın Office programlarında da uygulanabileceğini ortaya koymakta. Fakat kullanıcılar isterlerse bağımsız olarak da uygulama temalarını seçebilecekler. Ek olarak yuvarlatılmış köşeler de yeni tasarımlardan bir tanesi.

Office uygulamalarından Word, Power Point, Excel ve OneNote’ta uygulama penceresinin sağ köşesinde bir megafon simgesine sahip kullanıcılar yeni tasarımı etkinleştirebilecek. Kullanıcılar, megafon simgeli düğmeye bastıkları zaman Coming Soon başlıklı bir pencere açılacak ve aynı zamanda güncel tasarıma erişim de buradan sağlanabilecek.

Access, Project, Publisher, Visio ve Outlook’da yeni tasarıma sahip bir biçimde olacak. Fakat diğer dört uygulamadan birisinde yeni güncelleme etkinleştirildiğinde bu uygulamalarda da otomatikman etkin olacak.

    Leave Your Comment Here