instacart

Instacart’ın Değerlendirmesi 17.7 Milyar Dolara Ulaşmayı Başardı

Instacart Değerlendirmesi 17.7 Milyar Dolara Ulaşmayı Başardı

Instacart haziran ayından bu yana yatırımlarında yükselişe geçmeye devam ediyor. Öyle ki ilk olarak haziran ayında 225 milyon dolar yatırıma sahipti. Temmuz ayında bu rakam, 100 milyon dolardan sonra şimdilerde ise 17,7 milyar dolara ulaşmayı başarır hale geldi. Covid 19 sürecinde birçok şirket çöküşe geçerken, bu süreci avantajlı hale dönüştürmeyi başaran şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak 200 milyon dolar yatırımların sonrasında ise şirket 17,7 milyar dolarlık bir başarıya ulaşmış oldu.

Instacart Dur Durak Bilmiyor!

Kullanıcı deneyimlerini üst düzeye çıkarmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Alınmış olan yeni yatırım üzerinde şirketin, iyileştirmeler yapmaya devam edileceği söylendi. Değerlemesi iki sene içerisinde tam tamına iki kat daha fazla artarken, ınstacartın halka sunulacağı yönünde henüz net bir karar yok. Fakat şirketin, Covid 19 salgınından sonra halka sunacağı ön görülüyor.

Instacart CEO olarak bilinen Apoorva Mehta, yatırımla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Mehta yaptığı açıklama da büyümeyi karşılamak ve tüketici taleplerini yerine getirmek için yapılan çalışmalardan gurur duymuş olduğunu söyledi. Wookweb Creative Agency ile herşeyden haberiniz olsun.

    Leave Your Comment Here