Trump’ın Sosyal Medya Girişimine 1 Milyar Dolarlık Büyük Yatırım!

Trump’ın Sosyal Medya Girişimine 1 Milyar Dolarlık Büyük Yatırım!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak’taki Capitol ayaklanmasından sonraki süreçte sosyal medyada kara listeye eklendi. Başta Twitter dahil olmak üzere pek çok sosyal medya platformu, Trump’ı yasaklama kararı alarak bu konudaki hassasiyetlerini göstermiş oldu. Ancak tartışmalı olan eski liderin öfkesi hala geçmedi.

Kendisini engelleyen sosyal medya platformlarından intikam almak isteyen Trump, Ekim’de Trump Media & Technology Group için DWAC ile bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşma sonucunda, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarının önüne geçecek yeni bir proje geliştirmek amacıyla kolları sıvadı. Truth Social adlı yeni bir mesajlaşma uygulaması için de çalışmalara başladı. Trump’ın sevenlerinden, bu projeye destek gecikmedi.

 

Trump, Sosyal Medya Ağı İçin Yatırımlarını Artırıyor!

Financal Times’ın yayınladığı haberlere göre Trump’ın sosyal medya kuruluşu, topluma açılma planlarını devam ettirirken kimliği belirsiz yatırımcılardan 1 milyar dolar topladı. Trump Media ve Digital World firmaları birleştirildikten sonraki süreçte, ‘isimsiz bir yatırımcı grubundan’ parayı alacakları duyuruldu.

2021’in ilk günlerinde, sosyal medya platformunda başlatmış olduğu ayaklanma ile beraber büyük tepki alan Trump, bu konuya dair açıklamalarda bulundu. Eski lider, 1 milyar doların, teknoloji dünyasında sansür ve siyasi ayrımcılığın bitmesi gerektiğine yönelik önemli bir mesaj verdiğini de söyledi.

1 milyar dolarlık söz konusu bu yatırım, Donald Trump’ın yeni sosyal medya kanalı Truth Social gelen tek bir destek değildi. Ek olarak DWAC, bu ortaklığa 293 milyon dolar ayırdı. Sonraki süreçte hayata geçecek olan bu yeni girişim, daha şimdiden Trump sevenleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Ancak toplumun bir diğer kesimi ise bu platformu bir tehdit unsuru olarak görmekte.

 

 

    Leave Your Comment Here