Ünlü Sosyal Medya Platformu Reddit!

Ünlü Sosyal Medya Platformu Reddit!

Popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Reddit, dikkat çekici bir adım attı. Küresel anlamda çok sayıda kullanıcısıyla dikkatleri üzerine toplayan sitenin, firma aracılığı ile Menkul Kıymetler Borsası’na başvuru yaptığı ortaya çıktı. Paylaşılan söz konusu bu duyuruda, topluma hitap eden işlemlerinin başlatıldığı dile getirildi.

Gece saatlerinde yapılan bu başvurunun sessizce yapılması da dikkatlerden kaçmadı. İlk alınan bilgilere göre de Reddit, önemli bir ölçüde de yatırım almayı başarabildi.

Reddit, Topluma Arz Oldu!

Geçtiğimiz haftalarda firma tarafından paylaşılan bir metinde, fazla detaya yer verilmedi. Reddit, teklif edilecek hisse sayısı ve teklif edilen teklif için fiyat yelpazesinin daha belirlenmediğini de belirterek, piyasanın sakin bir dönemde olduğunu ve standart uygulama olan düzenleyici sebeplerle daha da fazla ayrıntı verilemeyeceğinin de altını çizdi. Firmanın daha öncelerden de bu tarz bir girişimi planladığı bilinirken, Amerika Menkul kıymetler Borsası’na yapılan başvuru ile ilk hedef tutturuldu.

2005’te güncel internet dünyasına giren Reddit, günlük olarak 52 milyon kullanıcı sayısı ile tüm dikkatleri üzerine toplamakta. Sürekli aktif olarak günlük 100 binden daha da fazla alt konuları olan sosyal medya platformu, son dönemdeki yaptıklarıyla da çalışan sayısını oldukça yükseltti. Firmanın an itibari ile bin 400 çalışanının olduğu açığa çıktı. Artık topluma arzın sonuçları beklenirken, Reddit’e bu konuda yoğun bir ilgi gösterebileceği de güncel gelen bilgiler arasında yer almakta. Sürekli gelişmekte ve büyümekte olan bu platformun elde edeceği gelirler daha şimdiden merak konusu oldu.

    Leave Your Comment Here