wastespresso

Wastepresso Kahve Atıklarından Biyo Plastik Üreterek Yatırım Aldı

Wastepresso, girişimleri  ve çevreye sağlamış olduğu faydalarıyla adını duyurmaya devam ediyor. Girişimleri ile de yeni dönem finalistleri içerisinde yer alma başarısına sahip oldu. Ayrıca kahve atıklarından biyo plastik üretimi gerçekleştirerek,  Erciyas Holding’den yatırım almayı da başarmış oldu. Yatırımın miktarına göz atıldığı zaman ise 12.500. 000 şeklinde  olduğu görüldü.

Watepresso tarafından yürütülen bu girişimcilik, doğayı da koruma altına almayı sağlıyor. Çevreyi kontrol altında tutma ve aynı zamanda koruma iç güdüsüyle hareket ediliyor. Geliştirmiş olduğu kahve atıklarında ise kompostlama yöntemlerine başvurmuyor. Üretimlerine ise 60 günde çözülebilen özelliğe sahip olan pipet ve plastikler eklenmiş durumda. Mekanlarında aynı şekilde çevresel değeri korumalarını teşvik etmeyi sağlıyor.

Kahve Üretimi Her Sene Daha Fazla Artıyor

Kahve sektörüne yönelik talep arttıkça doğal olarak kahve üretimleri de artmaya devam ediyor. Öyle ki her yıl kahve üretimlerinin 9 bin tondan fazlası olduğunu ve   kahve tüketimlerinde  arttığını görmekteyiz. Dünya geneline bakıldığı zaman ise 8 milyon tondan fazla atıklarda, okyanuslara karışmak durumunda kalıyor. Doğaya vermiş olduğumuz zararın haddi hesabı kalmıyor. Wastepresso, yaşanan bu durumun önüne geçebilmek adına girişimlerini hızlandırdı. Hem kahve atıklarını toplama hem de kompostlama yöntemlerine başvuruyor. Böylece plastiklerin de doğaya verdiği zararın minimize edilmesi sağlanmış oluyor.

Web yazılım ajansı olarak girişimcilerin sektörel yatırımlarını, projelerini ve çevreye destek hizmetlerini sunmaya devam ediyoruz.

    Leave Your Comment Here