WhatsApp Web’e Çıkartma Yapma Özelliği!

WhatsApp Web’e Çıkartma Yapma Özelliği!

WhatsApp, artık neredeyse her farklı platform için oldukça yenilikçi bir ayı geride bırakmış bulunmakta. Son düzlükte Web uygulaması için gizlilik ayarlarını sunan popüler mesajlaşma platformu, şimdi de Web kullanıcıları için çıkartma oluşturma güncellemesini devreye soktu.

Artık WhatsApp Web’de Çıkartma Oluşturma Çok Kolay!

Bildiğiniz üzere WhatsApp, uzun süredir Android, İOS, Web ve Masaüstü uygulamalarındaki farklı güncellemelerin bir diğer platformda da yer almasını hedefliyordu.

Bu ay içinde ardı ardına yayınlanan beta sürümleri ile her platforma oldukça fazla yeni özellik eklendi. Son olarak WhatsApp, mesajlaşma uygulamasını Web aracılığıyla kullananlar için çıkartma oluşturma özelliğini yayınladı. Web üzerinden çıkartma oluşturmak ise aşırı kolay.

Öncelikle sohbet ekranında sol alt tarafta bulunan gülücük butonuna tıklıyoruz ve hemen yanındaki çıkartma logosuna tıklıyoruz. Bu aşamada yukarı tarafta karşınıza ‘Oluştur’ butonu çıkacak. Daha sonra da bu butona tıklayarak devam ediyoruz.

Daha sonra bilgisayarınızdan çıkartma oluşturmak istediğiniz görseli seçerek ‘Tamam’ seçeneğine tıklamanız gerekmekte. Karşınıza çıkartma oluşturmak istediğiniz görsel gelecek. Çıkan butonlar yardımı ile çıkartmaya yazı ve çizim ekleyebilir ve aynı zamanda en sağdaki buton ile ters çevirebilirsiniz.

Eğer ki çıkartmanızın belirli bir kısmını kesip almak istiyorsanız, makas butonuna tıklamalısınız. Bu aşamada öncelikle görselde çıkartma olarak almak istediğiniz yeri seçmeniz yeterli olacak. WhatsApp’ın algoritması görselde beyaz olan kısımları göz ardı ederek sizin için otomatik olarak işaretleyecek.

Daha sonra tek yapmanız gereken sağ alttaki oka tıklamak ve çıkartmanızın son halini görüntülemek olacak.

    Leave Your Comment Here