Shazam’a Süre Güncellemesi!

Shazam’a Süre Güncellemesi!

Müzik tanımlama uygulaması olan Shazam, bir ortamda duyduğunuz şarkıları saniyeler içerisinde direkt olarak bulabiliyor. Bu platform 2018’de Apple tarafından satın alınmasıyla beraber iPhone ve iPad gibi ürünlere entegre edilmeye başlanmış durumda. Eylül’de, Apple Music’in Shazam algoritmalarından yararlanarak DJ mikslerindeki telifli parçaları spesifik olarak ayırt edebileceği de duyurulmuştu.

Bu mobil uygulamayı geliştirmeye ve güncellemeye devam eden Apple, kullanıcıların yakındığı önemli bir sorunu da çözmüş durumda. Shazam normalde bir müziği hızlıca tamamlamakta. Fakat özellikle gürültülü ortamlarda, sesleri birbirinden ayırması zor olduğu için kullanıcıların istediği müziği tespit edemiyor ya da sadece birkaç defa dinleyince bulabiliyor.

 

Shazam Artık Daha da Uzun Süre Çalışabilecek!

App Store’da yayına verilen 15.0 sürüm ile birlikte Shazam’ın müzik tanıma teknolojisi güçlenmiş duruma getirildi. Bu uygulama artık eski sürümüne oranla daha da uzun süre dinleyebilecek ve böylelikle hedef müziği bulması oldukça kolaylaşacak. Apple, sürüm notlarında da ‘Shazam artık daha çok ve uzun süre çalışarak daha fazla şarkı buluyor. Denemek için Shazam’a dokun’! duyurusunu kullanıcılarıyla paylaştı.

Shazam daha önceden bir şarkıyı sadece birkaç saniye dinleyip bulamadığı takdirde ‘sonuç yok’ uyarısı vermekteydi. Bu durum da şarkının farklı bölümlerini uygulamaya dinletmek isteyen kullanıcıları, Shazam’ı yeniden başlatmaya zorluyordu. Apple’ın yayınlamış olduğu yeni güncelleme sayesinde bu uygulama, söz konusu müziği uzun süre dinleyerek bu sorunu büyük ölçüde çözecek.

    Leave Your Comment Here