Wikipedia

Wikipedia’dan 10 Sene Sonra İlk Tasarım

  • Web
  • 25 Eylül 2020

Wikipedia’dan 10 Sene Sonra İlk  Tasarım

Wikipedia 2021 yılın sonuna kadar yeni tasarımlarıyla karşımıza çıkmaya başlayacak. Yapılan açıklamayla birlikte ise açılır kenar çubuğundan, yeni dil özellikleri ve logo konumuna dair yenilikçi tasarımları da ortaya koymaya devam edecek. Yaklaşık olarak ise 10 yıl aradan sonra tasarımlarında bir değişikliğe gitme kararı oldu. Üstelik bu yeni tasarımları da gelecek yılın sonlarına doğru başarıyla tamamlanmaya da başlamış olacak. Şimdiye kadar da tasarıma dair bazı paylaşımlar yapılmaya devam edilmiştir. Aynı zamanda da araç çubuklarının yerini değiştirme gibi farklı şekilde tasarımlara da imza atacağı söylendi.

Tüm bu çalışmalarım haricinde gerek makale başlıkları gerekse de site başlıkları da  sayfa başında destekleyen bir platformla karşımıza çıkmış olacak. Yeni tasarımlarıyla da site içerisinde kullanıcıların aramalarının çok rahat şekilde yapılmasına zemin hazırlamasına yol açıyor. Öyle ki wikipedia ortamında olan kullanıcıların karşısına da bazı öneriler de çıkmaya başlamış olacak.

Farklı Dil Eklemeleri Olacak

Wikipedia aynı zamanda da farklı dil seçenekleriyle de devreye giriyor. Bu sayede istediğiniz dil seçeneklerini de sorunsuz şekilde kullanmaya başlamış olacak. Kullanıcıların arama işlemlerini de farklı dil seçenekleri üzerinden de kolayca yapmalarına da yardımcı olmaya başlayacaktır. Wikipedia ortamında bundan böyle kullanıcılar da hem sorunsuz hem de özgürce gezinme fırsatına sahip olacak.

Web yazılım firmaları ile artık bu tür platformda sorunsuz şekilde gezinmelerden yararlanmaya başlıyoruz.

    Leave Your Comment Here