Youtuberlardan Aşılama Kampanyasına Tam Destek!

Youtuberlardan Aşılama Kampanyasına Tam Destek!

Youtuberlardan aşılama kampanyasına destek Sağlık Bakanlığı, YouTube iş birliğiyle Covid-19 aşıları hakkında kullanıcıları bilgilendirme amaçlı ve bu konuda sıkça sorulan soruları cevaplamak için bir proje hayata geçirdi.

Covid-19 aşılarının tüm dünyada sağlıkçılar tarafından onaylanması ile hedef toplumun hepsinin aşılanmasını sağlamak oldu. Dünyada yetişkin nüfusun yüksek oranda aşılanmasının sonrasında hastalığa yakalanma oranı genç yaş grubunda artış göstermeye başladı. Bunun üzerine de Sağlık Bakanlığı, YouTube ile Covid-19 aşıları hakkında kullanıcıları bilgilendirmek ve ayrıca bu konuda sürekli sorulan soruları cevaba kavuşturmak için bir proje hayata geçirdi.

‘Aşı Ol, Sevdiklerine Yakın Ol’ projesi çerçevesinde hazırlanan videolarda YouTube’un ilgi gören içerik üreticileri, Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu üyeleriyle Covid-19 hastalığı ve aşıları hakkında merak edilen sorular ve konular üzerine konuşarak, uzmanlara Google’da en çok aranan soruları sordular.

Orkun Işıtmak ve Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Alper Rende ve Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Enes Batur ve Prof. Dr. Ateş Kara, Betül Çakmak ve Prof. Dr. Levent Akın, Refika Birgül ve Prof. Dr. Hasan Tezer’in Covid-19 aşıları ve durumları hakkında sohbet ettiği videolar, Sağlık Bakanlığının Youtube kanalından, Youtube Türkiye resmî sitesinden kullanıcılar ve kitleler tarafından görüntülenebilecek.

    Leave Your Comment Here