Apple CEO’su Tim Cook’tan Kripto Para Açıklaması!

Apple CEO’su Tim Cook’tan Kripto Para Açıklaması!

Tim Cook, yakın zamanlarda New York Times’ın online bir programına katıldı. Sunucunun ‘kripto paran var mı?’ sorusuna cevap veren Apple CEO’su, başka yatırımlarla birlikte buna da yatırım yapmanın oldukça mantıklı olduğunu dile getirdi.

2021’in başlarında Bitcoin’in yükselişe geçmesi ile birlikte yaygınlığını iyice artıran kripto paralar, dünya nüfusunun büyük bir kısmının ‘normaline’ dahil olmuş durumda. Bununla birlikte bu kategorideki para birimleri, dünyaca ünlü kişilerin sözlerini es geçin, en ufak bir hareketlerinden bile kolayca etkilenebilmekte. Aynı etkiye sahip olabilecek bir açıklama da yakın zaman içerisinde Apple’ın CEO’sundan geldi.

2011’den bu yana Apple’ın CEO’luğunu yapan Tim Cook, yakın dönemde kripto paralarla ilgili fikirlerini ve bu alandaki kişisel eylemlerini dile getirdi. Yaptığı yatırımlarının bir kısmının kripto paralardan meydana geldiğini ifade eden Cook, bu paraların yatırım amacı ile farklı seçeneklerle bir arada kullanılmasının gayet mantıklı olduğuna da değindi.

    Leave Your Comment Here