Apple’ın AR Gözlüğü Tedarikçisi Meta İçin Çalışıyor!

Apple’ın AR Gözlüğü Tedarikçisi Meta İçin Çalışıyor!

Dünyada teknoloji devlerinden birisi olan Apple, üzerinde titizlikle çalıştığı AR gözlükler ile gündeme gelmeye devam etmekte. Firma, pek çok söylentiye göre önümüzdeki yıl AR gözlüklerini tanıtacak. Apple hakkında aldığı bilgiler ışığında ünlü olan Ünlü analist Ming- Chi Kuo, AR başlıkları ile ilgili yeni bir iddia ile gündeme oturdu.

Firma, AR başlıkları hakkındaki konuları çok detaylı bir şekilde incelemekte. Alınan duyumlara göre AR başlıklar Apple ürünlerinin amiral gemisi durumunda olacak. AR başlığın Mac, iPhone ve iPad gibi cihazlara ihtiyaç duymadan çalışabileceği de söylenmekte. Bu durumda da sorunsuz bir cihaz ortaya çıkarmaya çalışan Apple, üretimini 2022 yılının sonlarına doğru gerçekleştirecek gibi durmakta.

Apple AR Üretimini 2020 Yılının Son Çeyreğine Erteledi!

Bu gecikme ile Apple, hayranlarını üzüyor olsa da firmanın lens tedarikçisi Genius’un işine gelecek gibi görünmekte. Genius, eski adı Facebook olan Meta firmasının Oculus’u için sipariş almıştı. Firmanın iki büyük şirketin siparişlerini yetiştirmekte sıkışması beklenmekteydi. Fakat AR başlıklarında da yaşanacak olan gecikme Genius’un elini rahatlatmasına yardımcı oldu.

Apple’ın lens sipariş etmiş olduğu 2 firma bulunmakta. Young Optics ile birlikte Apple için üretimde bulunan Genius, gözünü şimdi de Meta’nın siparişlerine çevirmiş durumda. Çünkü Meta, oldukça sıkı bir sipariş verdi. Ünlü analist Ming- Chi Kuo’ya göre Meta, yeni üst düzey VR kulaklığı Oculus Quest 2022 yılının ortalarında piyasaya sürmüş olacak. Tahmini olarak sevkiyat sayısı ise 2 milyona yakın gibi.

Metaverse’de sizde bir şekilde var olmak isterseniz, Wookweb ailesi olarak size her zaman destek olmaktan mutluluk duyarız.

    Leave Your Comment Here