ASO ve SEO Mobil Uygulamalar İçin Nasıl Kullanılır?

ASO ve SEO Mobil Uygulamalar İçin Nasıl Kullanılır?

Günümüzde internetin hızla yayılması ve çokça güçlü online tanıtım teknikleri ile şahane bir mobil uygulama oluşturmak artık pek çok kişi için olası bir seçenek haline gelmiş bulunmaktadır. Fakat, aynı zamanda mobil uygulama yayıncıları için bu sektörü daha da hızlı ve zorlu hale getirdi. Şu an mobil uygulama tanıtımı yaparken milyonlarca farklı mobil uygulamayla rekabet haline girebiliyorsunuz. Mobil uygulama pazarlamada olduğu gibi, en etkili ve yaratıcı mobil uygulama ASO ve SEO mobil uygulamaları birleştiren sağlam sağlam bir uygulamaya sahip olmanız son derece önemlidir.

 

Mobil Uygulamalar Neden ASO ve SEO’yu Birleştirir?

 

SEO, web sitenizi arama motorlarında optimize etmekle ilgilenirken, ASO ise aynı sebeplerden dolayı mobil uygulama mağazasına başvurma işlemidir. ASO ve SEO’nun aynı sonuca çıktığını söylemek doğrudur. En etkili ve sağlam sonucu almak için de birlikte kullanılmalı gereklidir.

Masaüstü ve mobil cihazlar arasındaki fark pek belirgin olmadığından web pazarlama ve mobil uygulama pazarlaması birleşik hale getiriliyor. Pazarlamacılar, mobil uygulamaları kullanarak ya da internet aracılığıyla mükemmel kullanıcı deneyimleri sunmaya odaklanırlar. Sonucu ise sürekli kullanıcı olma potansiyeline sahip potansiyel kullanıcılarınızla daha aktif ve etkili bir şekilde iletişim kurmanız olacaktır.

 

 

    Leave Your Comment Here