Sürdürülebilirliğe ve Üreticisine Değer Veren Ayakkabı; Veja!

Sürdürülebilirliğe ve Üreticisine Değer Veren Ayakkabı; Veja!

Brezilya merkezli olan ayakkabı markası Veja, üretimde doğal pamuk ve amazon ormanlarındaki kauçuk ağaçlarının sütünü kullanıyor.

İki çok yakın arkadaş olan Sebastien Kopp ve François- Ghislain Morillion tarafından piyasaya çıkarılan sürdürülebilir ayakkabı markası Veja, modaya yönelik etik kaygıları ve oldukça şık tasarımlarıyla kitlelerin beğenisini kazanmakta. Bu marka, organik pamuk üreticilerinden alınan ve amazon ormanlarındaki kauçuk ağaçlarının sütünden üretimi yapılan ayakkabı tabanları ile birlikte üretiminin her noktasında sürdürülebilir olmaya önem verip özen gösteriyor.

Kurulmasından bu yana 40’dan fazla ülkede 3 milyon adetten fazla ayakkabı satışı gerçekleştiren bu marka, kullanılmayan ürünlerinin yeniden kendisine dönmesine de oldukça önem veriyor. Sonuç olarak eskiyen ürünlerindeki malzemeleri yeniden kullanarak karbondioksit emisyonunu yüzde 40 oranına kadar indirebiliyor. Geleceği irdelemek yerine şu ana odaklanmayı tercih eden kurucu Sebastien Kopp, gelecekle ilgili vaat vermenin saçma olduğunu düşünüyor.

Markanın ayakkabılarının üretiminde şu anda yüzde 75 oranından biyolojik materyal kullanan Veja, bu oranı daha da yükseltmek için çalışmalarını tam gaz sürdürmeye devam etmekte.

 

    Leave Your Comment Here