Bilim Kurgu Filmlerinin Teknolojisi Geri Dönüyor!

Bilim Kurgu Filmlerinin Teknolojisi Geri Dönüyor!

Bilim kurgu filmlerinin yadigarı olan uçan arabalar, en sonunda gerçeğe uyarlanıyor. New York Times’ın haberlerine göre, uzun zamandır gözümüzün yollarda olduğu bu dev teknoloji, çok yakın bir zamanda hayatımıza dahil olacak. Birkaç yıl içerisinde hava alanlarında uçan taksi dönemi de başlayacak.

Bilinenin üzerine bu uçan arabalar, en klasik kurgu fantezilerinin başında yer alıyor. Uzun yıllardır gelecek konulu her film, dizi ya da kitap bir şekilde içinde bu teknolojiyi barındırıyor. Bu sebeple kişiler, uzun zamandır gelecekte arabaların bu özelliğe sahip olacağını düşünmekte.

 

2024’te Uçan Arabalar Olacak!

Her zaman gündemde olan olan uçan arabalar, bize yakın zamanda hava yoluyla uçaktan daha basit ve kısa mesafe yolculukları sunmayı vaat ediyor. Ancak bu sefer konu ciddi bir konumda ve yakın zamanda bu ihtimaller de gerçek olacak gibi gözüküyor. Bazı firmalar, yolculukların bir uçak pistine ihtiyaç duymadan 2 ile 150 mil arası uçuşları gerçekleştirebilecek çalışmalar üzerinde yoğunlaşıyor.

Urban Movement Labs’in yöneticisi Sam Morrissey ise de diğer hava ve kara ulaşım alanlarını bozmadan yeni kalkış ve iniş konumlarının ekleneceği yerler tespit edilene kadar, gelecek uçan arabaların şu zamanki ticari hava alanlarını ve uçuş pistlerini tercih edeceğini düşünmekte.

    Leave Your Comment Here