Fuar Stand Tasarımı

Fuar Stand Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Fuarlar firmaların gerek kendilerini, gerekse ürünlerini tanıttıklarını yerlerdir. Bu nedenle fuar stand tasarımı çok büyük önem taşımaktadır. Zira hata yapılması sadece işlevselliğine zarar vermez; aynı zamanda firma olarak tanınırlığınıza da olumsuz yansır.

Dolayısıyla bir fuara katılmak istiyorsanız; öncelikle amacı neyse ve sizin nasıl bir yapınız varsa buna uygun malzemeleri temin etmeniz gerekir. Böylece eksiksiz bir görünüm sunularak, gelecekteki müşterilerinize hitap edilebilir.

Aynı zamanda ağır bir stand hem taşınmasını zorlaştıracak, hem de masraflarını artacaktır. Dolayısıyla kolay kurulabilen, hem de hafif malzemeden üretilen seçenekler size daha pratik çözümler sunacaktır. Ayrıca renk seçimi de firmanızı yansıtan yapıda olmalıdır.

Stand Büyüklüğüne Dikkat Edilmelidir

Fuara katılmadan önce, ilk olarak nasıl bir stand kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Fuar standı nasıl olmalı? Diyorsanız, bunun ilk cevabı büyüklüğüdür. Zira çok büyük bir standı dolduramazsanız hoş bir görünüm sunmaz.

Eğer standınız ürünlerinize dar gelirse bu da estetiğin bozulmasına neden olur. Her iki seçenekte, sizi kötü tanıtan bir etmendir. Standın ne kadar büyük olacağını belirleyen etmenler,

  1. Firmanızın prestiji,
  2. Rakiplerinizin ne kadar büyüklükte stand kullandığı,
  3. Ürünlerinizin sayısı ve ölçüleri,
  4. Tahmini kaç ziyaretçi alacağı,
  5. Nasıl bir sunum yapılacağı,

Şeklindedir. Eğer bu maddeleri tek tek gözden geçirirseniz, daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Standın Yapım Tekniği Önemlidir

Eğer hazırda bir standınız yoksa ya da yeni bir tane yapacaksanız, fuar stand tasarımları için vermeniz gereken bir diğer cevap da yapım tekniğidir. Burada hazır ve özel olmak üzere iki seçenek vardır. Hazır olanlar daha kolay bir kullanıma sahip olup, maddi açıdan da avantajlı yapıdadır. Ancak tasarım bakımından istediğiniz gibi olmayabilir.

Özel yapımlarda tasarım istediğiniz gibidir. Ancak kullanımız zordur. Özel kurulum ve söküm gerektirir. Dolayısıyla taşınması bakımından da güçlük oluşturur. Bu durumlar, maliyete de kendini gösterir.

Işıklandırmaya Önem Gösterilmelidir

Işıklandırma hem müşterilere sergiyi daha iyi görmelerine, hem de daha canlı, çekici ve modern bir tasarım sunmanıza olanak tanır. Bu nedenle fuar stand tasarımları için doğru bir ışıklandırma metodu seçmeniz gerekir.

    Leave Your Comment Here