Celsius Network Madencilik Yatırımını Genişletti!

Celsius Network Madencilik Yatırımını Genişletti!

Celsius Network, Bitcoin madencilik çalışmalarını genişletmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. The Block’ta var olan haberlere göre şirket Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği amacıyla yatırımını 500 milyon dolara yükseltti.

Celsius Network, madencilik faaliyetinden elde edeceği BTC’leri kredi verme hizmeti amacıyla kullanacağını söyledi. Şirket daha önce de aralarında Core Scientific, Rhodium Enterprises gibi madencilik şirketleri ve madencilik havuzu Luxor Technologies’e 200 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Ek olarak, son düzlükte duyurulan 300 milyon dolarlık yatırım hamlesi ile Celsius Network bu sene Bitcoin madenciliğine toplam olarak 500 milyon dolar yatırım sağlamış olacak.

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, bu yatırımın Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği hash oranı ve güç kapasitesini yaymak amacı ile yapıldığını duyurdu. Ek olarak Mashinsky’a göre şirket yıl sonuna kadar yeni yatırımlarını sürdürecek.

Bir diğer açıdan şu anda Celsius Network bağlamında toplamda 22 bin adet Antminer S19 serisi madencilik cihazı yer alıyor. Celsius Network bir önceki ay WestCap’in liderlik yaptığı yatırım turunda 400 milyon dolarlık bir yatırımla değerlenmesini 3 milyar dolara yükseltmişti.

    Leave Your Comment Here