BMW, Renk Değiştirme Teknolojisini Duyurdu!

BMW, Renk Değiştirme Teknolojisini Duyurdu!

BMW, geçtiğimiz haftalarda dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden birisi olan Consumer Electronics Show etkinliğine katılacağını açıklamıştı. Firma, etkinlikte yeni iX M60 modelini tanıtıma sunacak.

Farklı teknolojiler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanan BMW, renk değiştirme teknolojisinin haberini duyurdu. Firma, kullanıcılarına bir buton ile araç rengi değiştirme olanağı sunacak.

BMW, Yeni SUV Modelini Tanıtıma Sunacak!

iX M60 modeli, Eylül’de tanıtılan iX xDrive50 ile aynı platforma sahip bir konumda olacak. 111,5 kWh batarya ve çift motor ile tanıtılacak olan bu model, 516 beygir güç üretebilecek potansiyele sahip olabilecek.

Bütün BMW iX modelleri, DC hızlı şarj cihazlarında 200 kW şarj hızına da sahip olacak. Dolayısıyla BMW iX modellerinin batarya dolum süresi yüzde 10’dan yüzde 80’e sadece 40 dakikalık bir süre olarak ayarlanabilecek.

BMW iX xDrive50’de 120 km, iX xDrive40 modelinde de 90 km menzil elde etmek amacıyla 10 dakikalık hızlı şarj yeterli olacak. Firmanın hızlı şarj konusunda diğer iX modellerine benzer olan bir teknoloji kullanması beklenmekte.

Firma, renk değiştirme teknolojisi bağlamında çok fazla detay paylaşmasa da bu özelliğin ton farklılığına sahip bir boyadan daha fazlası olduğuna da değindi. Firmanın açıklamalarına göre, artık kullanıcılar tek bir buton sayesinde araçlarını farklı renklere kolaylıkla çevirebilecek.

Son teknolojiye sahip araç içi sinema deneyimi için hazırlık yaptıklarını dile getiren firma, konu hakkında başka bir detay henüz aktarmadı. Bazı analistler, BMW’nin bilgi- eğlence sisteminde çok farklı bir değişikliğe gideceği de tahmin edilmekte.

    Leave Your Comment Here