BTS, İsmini Kullanan Kripto Para Borsasını Kapattırdı!

BTS, İsmini Kullanan Kripto Para Borsasını Kapattırdı!

Popüler kripto para borsası Bidget, 25 Ekim tarihinde BTS hayranları için piyasaya süreceğini duyurduğu Army coini tanıttı. Ancak BTS yönetim şirketi Hybe Corporation tarafından yanıltıcı bilgiler kullandığı iddiasıyla yasal işlemler başlatılmış durumda. Bunun üzerine Singapur Bidget’in tüm çalışmalarını da durdurdu.

BTS, Kendini ve Hayranlarını Kullanmak İsteyen Bidget’ı Kapattırdı!

Bidget, Ekim’de atmış olduğu bir tweetle Army coini açıklamıştı. Ancak bu paylaşım sırasında slogan olarak kullandığı kelimeler BTS ve yönetim şirketi tarafından sert karşılık aldı. Popüler kripto para borsası yeni ürününü pazarlarken şu sözlerin altını çizdi; ‘Bu para BTS’nin yararına var. Üstelik Army coin, satın alım yapan BTS fanlarına da ömür boyu bakmayı hedefliyor.’

Tartışmaların sonrasında MAS, Bidget’in yasal lisanslarını da askıya aldı. Daha sonrasında kripto para borsası MAS’ın logosunu internet sitesinden kaldırdı. Ayrıca, Singapur kullanıcılarının uygulamaya ve web sitesine erişimlerini engelledi. Madeni paranın BTS ile hiçbir bağlantısı olmadığının da bilgisini duyurdu.

Guardian’a göre de bu popüler kripto para borsasında son 24 saatte yaklaşık olarak 4 milyar dolarlık işlem hacmini yöneten 11 bin 626 kişi bulundu. Ayrıca internet sitesi, işletmenin finansman turunca 1 milyar dolardan daha fazla değere sahip olduğunu iddia etmekte.

    Leave Your Comment Here