Xiaomi ve Huawei’den Dev Yatırım!

Xiaomi ve Huawei’den Dev Yatırım!

Otomotiv sektöründeki değişim hız kesmeden devam etmekte. Tesla başta olmak üzere elektrikli araçları ile birlikte popüler konuma gelen şirketlerin sonrasında yıllardır sektörde başarı ile faaliyet gösteren otomobil devleri de akıma ayak uydurmaya başlamaktalar.

 

Son zamanlarda akıllı telefon üreticileri de elektrikli otomobil konusunda emin adımlar atmaya başladı. Son olarak da sektörün güçlü oyuncularından Xiaomi ve Huawei’nin bu alanda önemli bir tedarikçiye ciddi miktarlarda yatırım yaptığı öğrenildi.

 

Xiaomi ve Huawei, EV Pil Tedarikçisine Yatırım Yaptı!

Bilindiği gibi iki şirket de uzun zamandır elektrikli otomobil konusunda çalışmalarını sürdürmekte. Tam da bu noktada Xiaomi’nin bir adım daha öne çıktığını da dile getirebiliriz. Çünkü şirket, Eylül’de Xiaomi Automobile Co. Ltd., geçtiğimiz günlerde Xiaomi Automobile Technology Co. Ltd. isimli ikinci yan firmasını hayata geçirdi. Bu durumda otomobil birimlerinde çalışan kişilerin sayısı 500’ün üzerine çıkmış durumda.

Huawei ve Xiaomi de kendilerine ait elektrikli otomobil planlarında söz konusu tedarikçiden faydalanmak istemekte. Bu sebeple ilerleyen zamanlarda yeni yatırımların gelebileceğinin de altı çizilmekte.

    Leave Your Comment Here