facebook

Facebook Türkiye’de Yenilik: Yayın İçi Video Reklamları Açıldı

Özellikle sanal iletişim araçları ve mobil uygulama üzerinden gelir elde edenleri yakından ilgilendiren haberde Facebook, yayın içi reklam alınmasını Türkiye’de aktif hale getirdi. Yayın içi reklamların kullanıcılara açılmasıyla birlikte, artık Facebook aracılığıyla yayınlanan video içeriklere reklam alınabilecek. Böylelikle kullanıcılar video içeriklere reklam alarak gelir elde etme imkanına sahip olabilecek.

Geçtiğimiz aylarda Messenger ve İnstagram uygulamalarını birleştirerek bu hizmeti Türkiye kullanıcılarına açan Facebook, Türkiye’de yeni bir politikaya adım attı. Facebook tarafından bugün yapılan açıklamada yayın içi reklamların Türkiye’de yayına sokulduğu belirtildi. Böylelikle Türkiye’de video içerik üreten kullanıcılar, videolara reklam alarak gelir elde edebilecek.

Tahmin edileceği üzere tüm sosyal medya araçları içerisinde video içeriklerin özel bir konumu bulunmakta. Özellikle kullanıcıların en çok vakit geçirdiği ve kullanıcılara en çok gelir sağlayan araçların başında gelmekte. Pek çok sosyal medya aracı aracılığıyla üretilen video içeriklere reklam alarak kazanç sağlamak, mobil uygulama üzerinden kullanıcılara sunulan imkânların arasında gelmekteydi. Facebook, Türkiye’de video içi reklamı yayına açarak, bu alanda faaliyet gösteren kullanıcıların gelir elde etmesini sağlamayı hedeflemekte.

Yayın İçi Reklamlar Nasıl Gösterilecek?

Facebook’tan yapılan açıklama göre aktif olarak açılan yayın içi video reklamları tıpkı Youtube aracılığıyla yapılan video içeriklerde olduğu gibi videonun başına ortasına ya da son bölümüne yerleştirilebilecek. Video içerik üreticileri tarafından büyük sevinçle karşılanan bu yenilik ile Facebook, verilen reklamın yapısına uygun video içeriklerde reklam alınmasına olanak sağlamakta.

Facebook video içeriklere yerleştirilecek reklamlar için özel bir panel oluşturdu. İçerik Stüdyosu adı verilen bu panel yardımıyla video içeriğe alınacak reklamlar, kullanıcılar ya da yayıncılar tarafından yönetilebilecek. Dolayısıyla yayıncılar ya da içerik sağlayıcılar tarafından özel olarak belirlenen video içeriklere reklam yerleştirilebilecek.

Facebook Medya Ortakları Yönetici Eren Sağır Tarafından Açıklama Yapıldı

Sağır tarafından yapılan açıklamada Facebook’un Türkiye de yapmış olduğu yeniliğin özellikle video içerik üreten kullanıcılar tarafından sevinçle karşılandığının altı çizilerek, dünya çapında üne sahip olan yapımcıların, dizi içeriği üreticilerinin ve spor kulüplerinin ve milyonlarca Facebook kullanıcısının video paylaşımı için Facebook’u kullandığını belirtti. Bu durumun video gelir kaynağı programı kapsamında Türkiye’de yapılan video içerikler aracılığıyla, video içerik üreticileri tarafından kazanç alanı olarak sağlanması öngörüsüyle, Türkiye’de video içeriklerde reklamların yayına açılmasını gerektirdiğin üzerinden duran Sağır, böylelikle milyonlarca üreticinin Facebook üzerinden mobil uygulama programları sayesinde reklam geliri elde edilebilmesinin sağlandığını belirtti.

    Leave Your Comment Here