iPhone 15 Pro, SIM Kartsız Olabilir!

iPhone 15 Pro, SIM Kartsız Olabilir!

 

iPhone 7 ile beraber kulaklık girişini kaldıran Apple’ın yakın zamanda Lightning girişi olmayan bir iPhone çıkaracağı da bir süredir gündemde. MagSafe ile portsuz çıkış yapması beklenen gelecek dönem iPhone, iPhone 15 Pro olabilir.

iPhone 15 Pro, SIM Kart Yuvasına Sahip Olmayabilir!

Yeni gelen bir duyum ile iPhone 15 Pro’nun fiziksel SIM kart yuvası olmayacağı belirtilmekte. BlogDoiPhone adlı kaynaktan gelen haberlere göre, 9to5mac ve macrumors gibi haber siteleri tarafından da paylaşıldı fakat güvenlik derecesi bilinmemekte. BlogDoiPhone’un açıklamalarına göre Apple, uzun bir süredir firma içerisinde SIM kart yuvasız bir iPhone test etmekte. 2023’te çıkacak olan Pro iPhone modelinin de bu şekilde gelecek ilk sürüm olacağının altı çizilmekte. iPhone 13 serisi ile de çift eSIM’e destek veren Apple, eSIM teknolojisine son derece büyük önem vermiş gibi duruyor.

Fakat eSIM hala yeni bir teknoloji olarak bilindiğinden bazı ülkelerde kullanılmamakta. Apple’ın sadece eSIM destekli iPhone modellerini, belli pazarlarda satışa sunabileceği de alınan bilgiler arasına dahil. Avrupa Birliği’nin USB-C konusundaki kuralları sebebiyle Lightning girişinden vazgeçmemek durumunda kalacak Apple’ın uzun bir süredir portsuz bir iPhone hazırladığı bilgileri de gelmekteydi. Görünüşe göre iPhone 15 Pro, SIM kart yuvası dahil olmak üzere bütün olarak portsuz çıkış yapabilir. iPhone 15 Pro’nun 2023 yılının sonlarına doğru 3nm fabrikasyonunda tasarlanmış bir işlemci ile pazara sürülmesi beklenmekte.

    Leave Your Comment Here