Migros Money Pay

Migros Artık Moneypay Ödeme Hizmetlerinde!

2296 mağazası ile Migros, Moneypay ödeme sistemlerine girdi. Migros KAP’a yaptığı açıklama ile aktif olmayan Sanal Merkez Ticaret Anonim Şirket’inin Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. olarak değiştiği bilgisini paylaştı. Moneypay içinde yer alan pay bölümünden ve ödeme ile elektronik para hizmetleri ünvanında, Migros’un yakın zaman içerisinde fintech alanında bir değişiklik yapacağını söylemek mümkün.

Migros’un kendi web sitesinde yer alan rakamlara göre 195 adet Migros ve 60 adet Macrocenter olmak üzere yurtiçinde ve 81 ilde 2255 mağazası,  yurtdışında ise 41 Ramstore olmak üzere totalde 2296 mağazası bulunmaktadır. Bu şekilde geniş bir hizmet veren markanın, fintech alanında vereceği online ve offline servis geniş bir kitleye sesleneceği görünüyor.

KAP Açıklama Yaptı!

Konu ile alakalı KAP’ın yaptığı açıklama ise şu şekildedir: ‘’Bilindiği üzere, şirketimiz Migros Ticaret Anonim Şirketi,  e-ticaret alanındaki Sanal Market operasyonlarını mevcut mağazaları üzerinden kendi bünyesinde yürüterek bu alanda büyümeye devam etmektedir.

Bir diğer taraftan, şirketimizin bağlı ortaklığı konumundaki mevcut durumda gari faal olan Sanal Merkez Ticaret A.Ş’nin şirket ünvanının Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş yani Moneypay olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Bağlı Ortaklığımız Moneypay’in sermayesinin iç kaynaklar ve sermaye taahhüdü yolu ile 10000000TL’ye artırılmasına karar veriilmişitir. Söz konusu sermaye artırımına ilişkin, şirketimiz tarafından 6400000TL sermaye artırım bedeli iştirak edilecektir ‘’ dedi.

Mobil uygulama yapan ajansların da dikkatini çeken bu açıklamalar mobil uygulama teknolojileri altyapısına da hizmet vermeye hazırlandıklarını söylemeden geçemeyiz.  E bir yerde mobil uygulama varsa wookweb‘ide unutmamak lazım 🙂

    Leave Your Comment Here