Telegram 8.3, Mesajlardaki Kontrolü Ele Alıyor!

Telegram 8.3, Mesajlardaki Kontrolü Ele Alıyor!

Telegram, bir hafta arayla çıkan güncellemelerinde bazen oldukça etkili özellikler eklemekte. Telegram bu sürekliliğini devam ettirmekte ve 8.3 sürümünde de etkileyici seçeneklerle geldi. Tam da bu noktada akıllı yeni bir kimlik doğrulama ve cihazlar arasında gizlilik yönetimi gibi oldukça çeşitli güncellemeler de getirdi.  

Kaybolan mesaj ayarlarında ise kullanıcıya sunulan kontrol artmış durumda. Artık takvimi açmak ve silmek istedikleri günleri seçmek için gönderi dizisinde görünen herhangi bir tarih çubuğuna da dokunabilmekteyiz. Bu özellik sebebiyle seçtiğimiz günler boyunca bir kullanıcının tüm mesajları silinebiliyor.

 

Telegram 8.3, İçerik Kaydetmeyi Kısıtlayan Özellik Getirecek!

Telegram içinde paylaşmış olduğunuz bir şeyi diğer kişilerin cihazlarından da silemiyorsunuz. Yani şöyle ki, eğer indirilmişse erişim olmuyor. Bir grup ya da kanala özel mesajlar ve içerikler paylaşıyorsanız, artık grup ayarlarına gidip ‘İçerik kaydetmeyi kısıtla’ seçeneğini de seçmekte özgürsünüz. Bu durumda karşıdaki kişiler gönderdiğiniz mesajları ve içerikleri kendi cihazlarına kesinlikle indiremiyor.

 

İki Faktörlü Doğrulama Sisteminde Yenilikler Var!

Telegram, iki faktörlü kimlik doğrulama sisteminde de yeni güncellemelere gidiyor. Artık kullanıcılara yeni bir yol çiziyor. Öncelik olarak size bir arama yapıp daha sonrasında da aramayı yapan numarayı ilgili kutucuklara girmenizi bekliyor. Numara girildiği takdirde ise platforma giriş yapmış oluyorsunuz.

Son olarak Telegram, cihazların yönetimi konusunda da oldukça fazla yenilik sunuyor. Bu platform, QR kodunu taramak için cihaz kullanarak yeni bir masaüstü oturum açma yöntemi de kullanıcılara sundu.

    Leave Your Comment Here