Metaverse Çılgınlığı Sürüyor; Dijital Yata 650.000 Dolar Ödedi!

Metaverse Çılgınlığı Sürüyor; Dijital Yata 650.000 Dolar Ödedi!

Bilindiği gibi Metaverse, son zamanlarda oldukça gündeme gelmekte. Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve bu teknolojiye önümüzdeki sene 10 milyar dolar yatırım yapacağını da duyurması Metaverse’ün gücünü daha da artırmış durumda. Birçok kişinin de geleceğin sanal evrenlerde olacağını düşünmeye ve konu hakkında çeşitli yatırımlar yapmaya başladı.

Şimdilerde de bir kişi, popüler Metaverse platformu olan The Sandbox’ta var olan bir sanal yata 650.000 dolar değerinde ücret ödendi. Metaverse ve NFT geliştiricisi Republic Realm’e göre ‘The Metaflower Super Mega Yatch’ adlı NFT, 149 Ethereum’a (ETH) alıcı buldu.

Yatta Helikopter Pisti Bulunuyor!

Aşırı derecede dikkat çekici bir tasarıma sahip olmayan bu sanal yatın dört katlı olduğu, içerisinde yemek alanlarının, jakuzilerin ve iki helikopter pistinin var olduğuna değinildi. Republic Realm’in ‘The Fantasy Collection’ adlı koleksiyonunda bulunan yatın The Sandbox platformu için tasarlanan lüks NFT’ler içerisinde yer aldığı da yapılan açıklamalarda duyuruldu.

Dijital varlıklara ilişkin satın alımlar da gün geçtikçe hızlı bir şekilde artış göstermekte. Geçtiğimiz günlerde de bir oyun platformunda dijital bir arazinin 2.4 milyon dolara satın alındığını öğrenmiştik.

 

 

    Leave Your Comment Here