WhatsApp Web’in Bir Eksik Özelliği Daha Tamamlanıyor!

WhatsApp Web’in Bir Eksik Özelliği Daha Tamamlanıyor!

Whatsapp çok fazla faydalı özelliğe sahip olsa da bazı özelliklerini platformlar arasında dengede kurmakta zorlanıyor. Bir platformdaki özellik, ötekine göre çok daha sonradan eklenebiliyor. Son zamanlarda en az mobil uygulama kadar kullanılan Whatsapp Web, gün geçtikçe mobil uygulamayı aratmayacak güncellemeler getiriyor. Beklenen özelliklerden birisi daha hazırlanmaya başlandı.

 

WhatsApp Web’de Gizlilik Ayarları Güncellenebilecek!

Whatsapp her ne kadar şifrelemeyi yıllardır güncel olarak kullansa da son zamanlarda gizlilik konusundaki güvenleri baya kırmış durumda. Whatsapp Web ya da masaüstü uygulamasını kullanan kullanıcıların gizlilik seçeneklerini telefona ihtiyaç duymadan değiştirmesi sağlanacak. Özellik şimdilik beta aşamasında ve beta gönüllüleri tarafından denenebiliyor. Bu süreç son bulduktan sonra herkesin gizlilik seçeneklerini bilgisayar üzerinden değiştirebilmesi mümkün olacak.

 

WhatsApp Web ve Masaüstü Uygulaması Daha Çok Ön Planda!

Geçtiğimiz zamanlarda Whatsapp’ın masaüstü uygulamalarındaki sürümü kullanıcılar tarafından pek ilgi görmüyordu. Sadece ana işlevleri kullanılabiliyor ve bununla sınırlı kalınıyordu. Fakat son bir yılda bunun değişim gösterdiğini söyleyebiliriz. Çünkü artık Whatsapp’ın masaüstü uygulamalarına da oldukça fazla güncelleme geldi. Sesli ve görüntülü aramalar, güncel çıkartma ve ses kayıtları da bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

İlerleyen aylarda Whatsapp’ın masaüstü uygulamasının, telefon bağlı olmadığı zamanda da kullanılabilir olacağı iddia ediliyor. Eğer bu durum doğruysa masaüstünde daha rahat bir Whatsapp kullanıcı deneyimi yaşamak mümkün olacak.

    Leave Your Comment Here